A 16+1 Think Tank Hálózat tagjai közé választották a PAGEO Kutatóintézetet
2017 márciusától a Pallas Athéné Geopolitikai Kutatóintézete, 64. tagként bekerült a Kínai Társadalomtudományi Akadémia által összefogott közép-kelet-európai kutatóintézetekből álló „16+1 Think Tank Hálózatba“.
Kína és tizenhat közép-kelet-európai ország kapcsolatát koordináló „16+1 együttműködés”, részeként a Kínai Külügyminisztérium kezdeményezésére 2015-ben alapított Kína – Kelet-Közép-Európa Think Tank Hálózat (rövidebb néven „16+1 Think Tank Hálózat”) egy nemzetközi tudományos hálózat, amelynek a célja egy magas szintű együttműködés és információs rendszer kiépítése az érintett országok intézményei között. Az európai országok több mint hatvan kutatóintézetének a működését a Kínai Társadalomtudományi Akadémia fogja össze.
A „16+1 Think Tank Hálózat” intézményi alapot biztosít a közös kutatási tevékenységhez és a kutatók cseréjéhez. A kerekasztal-beszélgetések, szemináriumok és éves csúcstalálkozók alkalmával gazdasági, pénzügyi, oktatási, kulturális, beruházási kérdések kerülnek megvitatásra, annak érdekében, hogy támogassák Kína és a közép-kelet-európai régió, valamint az Európai Unió kapcsolatának a fejlődését.
Jelen együttműködés keretein belül a Pallas Athéné Geopolitikai Kutatóintézetnek lehetősége van nemcsak a regionális, hanem kínai intézményekkel is szorosabb kapcsolatot kialakítania, valamint közös kutatásokat kezdeményeznie nemzetközi szinten. Magyarországot képviselve pedig eredményesen segítheti érvényre juttatni az ország és a régió nemzetközi és külpolitikai érdekeit.
Honlap: http://16plus1-thinktank.com/
Eszterhai Viktor a Pallas Athéné Innovációs és Geopolitikai Alapítvány kutatóintézetének szenior elemzője. 2018-ban az Eötvös Loránd Tudomány Egyetem Új- és Jelenkori Egyetemes Történeti Doktori Programján Ph.D. fokozatot szerzett. 2014-2015 között a Tsinghua Egyetem, 2017-ben a Fudan Development Institute vendégkutatója volt. Kutatási területei a kínai külpolitika kulturális jellegzetességei, Kína és Közép-Európa kapcsolata, nemzetközi kapcsolatok nem nyugati iskolái.